Naslovnica Sport Nogomet Barcelona se u 96. minuti spasila bolnog poraza, dva crvena nakon sukoba...

Barcelona se u 96. minuti spasila bolnog poraza, dva crvena nakon sukoba u nadoknadi

U velikom gradskom derbiju 24. kola španske Primera lige nogometaši Espanyola i Barcelone remizirali su rezultatom 2:2 nakon velike drame i uzbuđenja.

Barcelona je fantastično otvorila veliki derbi. Već u drugoj minuti Pedri izvrsno reaguje na ubačaj Jordija Albe s lijeve strane i poluvolejem pogađa od stativu gol Espanyola.

Nastavak prvog dijela donosi vrlo otvoren nogomet s obje strane. Prilike su se redale jedna za drugom, ali je Espanyol iskoristio jednu svoju.

Igrao se 40. minut kada je Raul de Tomas ostavio loptu za Sergija Dardera koji se namješta i divno pogađa dalji ugao gola Barcelone. Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

U 56. minuti zbog minimalnog ofsajda VAR je poništio gol Gavija iako su igrači Barcelone već uveliko proslavili.

Samo osam minuta kasnije vidjeli smo pogodak Espanyola za preokret.. Nakon užasne reakcije Erica Garcije, Raul de Thomas izlazi sam pred Ter Stegena i matira ga za 2:1.

Završnicu susreta obilježio je sukob Nice Melameda i Gerarda Piquea nakon kojeg su obojica nogometaša zaradila crveni karton.

Kada se činilo da meč odlazi na stranu Espanyola, Luuk de Jong glavom pogađa za konačnih 2:2. Asistent je bio odlični Adama Traore koji pokazuje da će biti veliko pojačanje za slavni katalonski klub.