Naslovnica Sport Nogomet Da li je ovo blamaža stoljeća? Golman Haitija postigao autogol o kojem...

Da li je ovo blamaža stoljeća? Golman Haitija postigao autogol o kojem bruji cijeli svijet

blamaža

Kakva blamaža

Reprezentacija Kanade nakon 24 godine uspjela je izboriti plasman u glavnu rundu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Kanađani su u finalu druge runde kvalifikacija igrali sinoć protiv Haitija i uspjeli su da pobijede sa ubjedljivih 3:0.

Ova pobjeda omogućila je selekciji Kanade plasman u glavnu rundu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo i to prvi put nakon čak 24 godine.

Kanađani su uspjeli da pobijede Haiti sa 3:0 na svom terenu, a ukupno su u ovom duelu slavili sa 4:0 i plasirali su se u glavnu rundu kvalifikacija, te sada imaju šanse da se plasiraju na Mundijal 2022. u Kataru.

Međutim, utakmica između Kanade i Haitija ostat će upamćena po nevjerovatnom autogolu koji je posigao golman gostujućeg tima u prvoj minuti drugog poluvremena ovog meča.

Naime, Josue Duverger je šokirao fudbalski svijet načinom na koji je uspio da zatrese svoju mrežu. Nakon ovog gola nade Haitija su bile ugašene, a Kanađani su to iskoristili. Ovo je bila najveća blamaža golmana Jose Duvergera u njegovoj karijeri.

Do kraja meča Kanada je postigla još dva gola. Prvo je na 2:0 povisio Larin u 74. minuti, dok je konačnih 3:0 u samom finišu utakmice postavio Hoilett.