Naslovnica Sport Košarka Bucksi izjednačili protiv Sunsa u velikom NBA finalu (VIDEO)🏀

Bucksi izjednačili protiv Sunsa u velikom NBA finalu (VIDEO)🏀

bucksi

Milwaukee Bucksi su pobjedom nad Phoenix Sunsima izjednačili rezultat na 2:2 u finalu NBA lige.

Sunsi su dobili prvu četvrtinu rezultatom 23:20, dok je na poluvremenu bilo neriješeno 52:52. Treća dionica je pripala Phoenixu zahvaljujući ubačenih novih 30 poena, dok je Milwaukee stao na 24. Ipak, u posljednjem periodu igre Bucksi prave razliku (33:21) i na kraju bilježe pobjedu rezultatom 109:103, tako da je sada rezultat u finalu NBA lige 2:2 u pobjedama.

Buckse je do pobjede predvodio Khris Middleton s 40 poena, dok je Giannis Antetokounmpo utakmicu završio s 26 poena. Za Sunse je 42 poena ubacio Devin Booker, no saigrači ga nisu pratili pa Phoenix nije mogao izbjeći poraz.