Naslovnica Sport Manchester united razbio Romu i došao na korak do finala Evropa lige

Manchester united razbio Romu i došao na korak do finala Evropa lige

Edin Džeko (35) je večeras sedmi put u karijeri postigao gol protiv Manchester Uniteda, ali duel engleskog tima i njegove Rome neće pamtiti po dobrom.

Manchester je na svom terenu u prvoj utakmici polufinala Evropa Lige razbio Romu sa 6:2 i došao na korak do finala. Već u devetoj minuti Bruno Fernandes dovodi United u prednost, ali šest minuta kasnije Pellegrini iz penala zabija za 1:1. Desetak minuta prije kraja prvog poluvremena Edin Džeko postiže gol i donosi prednost Romi. Gol Edina Džeke pogledajte OVDJE.

xPortal - Manchester united razbio Romu i došao na korak do finala Evropa lige

Bio je to sedmi gol Džeke protiv Uniteda.

Prethodno je dva puta pogađao u dresu Wolfsburga te četiri puta kao igrač Manchester Cityja. Ipak, u nastavku susreta United zabija čak pet golova i stiže do ubjedljive pobjede.

Cavani je postigao golove u 48. i 64. minuti, Bruno Fernandes je bio precizan u 71. minuti, Pogba u 75. minuti, da bi konačnih 6:2 postavio Greenwod u 86. minuti meča. Džeko je večeras proveo svih 90 minuta na terenu u timu Rome, koja će za sedam dana u Rimu u revanšu ugostiti United. |