Naslovnica Sport Odličan nastup i double-double učinak Nurkića u Portlandovom demoliranju Clevelanda

Najbolji bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je odličan meč u ubjedljivoj pobjedi svog Portlanda protiv Clevelanda u gostima, a on je susret završio sa 15 ubačenih poena, 11 skokova i tri asistencije.

Portland je do pobjede došao zahvaljujući fantastičnom drugom poluvremenu u kojem su u potpunosti razbili svog protivnika i na kraju puno lakše od očekivanog došli do trijumfa. Nakon prvih 12 minuta Portland je imao minimalnu prednost od 29:28, a na poluvrijeme su otišli s nešto većom razlikom koja je iznosila 10 poena. Bilo je 67:57.

Da će Portland doći do pobjede bilo je jasno nakon treće dionice kada je Portland došao do ubjedljive prednosti od 22 poena (102:80), nakon čega su mirno priveli meč kraju i slavili pobjedu. Konačni rezultat je glasio 141:105.

Najefikasniji u pobjedi Portlanda bio je sjajni Lillard koji je ubacio 32 poena uz tri skoka i devet asistencija, a istakao se i Kanter koji je ubacio 18 poena uz 13 asistencija. U poraženom timu najefikasniji je bio Love koji je ubacio 18 poena.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić za 20 minuta na terenu postigao je odličnih 15 poena uz 11 skokova i tri asistencije, a imao je i četiri blokade.

Siguran trijumf ostvario je i Denver protiv New Yorka, a konačan rezultat na kraju je glasio 113:97 za Nuggetse. Njih je do pobjede nosio sjajni Nikola Jokić koji je za 29 minuta na terenu ubacio 32 poena uz 12 skokova i šest asistencija.

Boston je u gostima bio bolji od Orlanda sa 132:96, dok je Atalnta u svojoj dvorani bila bolja od Phoenixa sa 135:103. Philadelphia je u gostima bila bolja od Houstona sa 135:115, a gostujući trijumf je upisao i Sacramento protiv Indiane.

Milwaukkee je bio bolji od Washingtona sa 135:134, a Memphis u gostima od Minnesote sa 139:135. U posljednjem meču večeri Utah je bila bolja od San Antonija sa 126:94.