Naslovnica Sport Košarka Pogledajte kako su košarkaši BiH srušili evropskog prvaka

Pogledajte kako su košarkaši BiH srušili evropskog prvaka

Košarkaši Bosne i Hercegovine rezultatom 97:93 napravili su senzaciju dana na Eurobasketu savladavši branitelje titule prvaka Evrope, ekipu Slovenije, a posljednji minut obilježila je velika drama.

Ako se pitate kako je sve izgledalo te kako je BiH došla do jedne od najvećih pobjeda u historiji košarkaške reprezentacije, videosnimak Sport Kluba, kojeg možete pogledati ovdje, otklonit će vam sve dileme.

U posljednji minut ušli smo sa četiri poena razlike. Na tom time-outu ljutit je bio Luka Dončić koji nije mogao vjerovati da njegov tim gubi meč. Slavni Slovenac se već pomirio s porazom, ali je bilo još drame.

Upravo je Dončić svojim poenima šest sekundi prije kraja zaostatak svoje selekcije laganim polaganjem smanjio na 95:93. BiH je imala loptu i napad na šest sekundi do kraja.

Tada su Slovenci pravili faul, a na liniju slobodnih bacanja izašao je heroj pobjede Jason Roberson koji je oba puta bio i više nego siguran. To su bili poeni za historijski trijumf.