Naslovnica Sport Nogomet Lionel Messi postigao pet golova protiv Estonije

Lionel Messi postigao pet golova protiv Estonije

Nogometna reprezentacija Argentine u prijateljskom meču ubjedljivo je pobijedila Estoniju rezultatom 5:0, a ovaj susret u potpunosti je obilježio Lionel Messi koji je s pet pogodaka uništio slabašnu evropsku selekciju.

Messi je već u devetoj minuti doveo svoj tim u vodstvo i to nakon što je bio precizan s bijele tačke te pogodio za 1:0. U finišu prvog poluvremena, tačnije u 45. minuti, Messi koristi asistenciju Pepua Gomeza i pogađa za 2:0, što je ujedno bio i rezultat prvog dijela.

Hat-trick je Messi kompletirao u 47. minuti i to nakon asistencije Moline, da bi četvrti gol nakon što su svi igrači Estonije stali i tražili prekršaj postigao u 71. minuti. Tada je prevario protivničkog golmana i jednog igrača te loptu mirno poslao u praznu mrežu.

Konačnih 5:0 Messi je postavio u 76. minuti nakon što je jednu odbijenu loptu bez većih problema pospremio u mrežu.

Ovaj susret odigran je na stadionu Estadio El Sadar u Pamploni (Španija).

Posljednji put kada je Messi na jednom meču postigao pet pogodaka bilo je prije 10 godina i to u meču nokaut faze Lige prvaka protiv Bayer Leverkusena.