Naslovnica Sport Nogomet Real Madrid slavio u Almeriji na startu prvenstva

Real Madrid slavio u Almeriji na startu prvenstva

Nogometaši Real Madrida su pobjedom nakon preokreta počeli novu sezonu u španskom prvenstvu.

Kraljevi su u prvom kolu La Lige gostovali kod Almerije i već nakon šest minuta igre su gubili sa 1:0 kada je Largie Ramazani matirao Thibauta Courtoisa za 1:0.

Real je nakon primljenog gola napadao, što je ostavilo prostora za kontre Almerije. Nakon nekoliko dobrih prilika za madridsku ekipu, u 53. minuti domaćin je mogao udvostručiti prednost, no Coutrois je sjajno zaustavio šut Umara Sadiqa.

Napadi Reala su se isplatili u 61. minuti kada je Lucas Vazquez iskoristio asistenciju Karima Benzeme i pogodio za 1:1.

Pobjedu Kraljevima donio je David Alaba u 75. minuti. Austrijanac je izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara, šutirao je preko živog zida i postigao prelijep pogodak od stativu za konačnih 2:1.