Naslovnica Sport Nogomet Raphinha lobovao golmana glavom sa 16 metara

Raphinha lobovao golmana glavom sa 16 metara

Nogometaši Barcelone su sinoć savladali Osasunu u gostima rezultatom 2:1 u 14. kolu španske La Lige nakon preokreta s igračem manje.

Početak susreta nije slutio na pobjedu Barcelone u Pamploni. Osasuna je povela već u 6. minuti kada je loptu iz kornera ubacio Ruben Garcia, a glavom pogodio David Garcia.

Nevoljama za Barcu tu nije bilo kraja jer je u 31. minuti Robert Lewandowski dobio drugi žuti karton, te su Katalonci ostali s igračem manje.

No, u drugom poluvremenu Barcelona je igrala sjajno, a izjednačila je u 48. minuti kada je Pedri pogodio za 1:1.

Sve do samog finiša susreta taj rezultat je stajao na semaforu, a onda je Raphinha postigao spektakularan gol.

U 85. minuti De Jong je sjajnom dubinskom loptom s centra uposlio Raphinhu koji je izbjegao ofsajd, a kada je vidio da je Osasunin golman Aitor Fernandez napustio svoj peterac, odlučio je šutirati glavom iz prve i lobovati ga, te pogoditi za konačnih 2:1.

Barcelona se sada učvrstila na prvom mjestu La Lige s pet bodova prednosti ispred Real Madrida, koji će danas igrati na svom terenu protiv Cadiza.