Naslovnica Sport Nogomet Barcelona deklasirala Inter Miami

Barcelona deklasirala Inter Miami

Nogometaši Barcelone su odigrali prvi susret u okviru priprema u SAD-u, a u ubjedljivom trijumfu protiv Inter Miamija (6:0) istakao se Raphinha koji je prije nekoliko dana stigao u katalonski klub.

Raphinha je odigrao prvo poluvrijeme i odmah pokazao da će biti veliko pojačanje za katalonski klub.

Asistirao je Pierre-Emericku Aubameyangu za prvi pogodak u 19. minuti, potom je pogodio u 25., a u 41. je upisao i asistenciju za Ansua Fatija za 3:0.

U drugom poluvremenu trener Xavi je promijenio čitavu početnu postavu, a Barca je postigla još tri pogotka, a strijelci su bili Gavi u 55., Memphis Depay u 69. i Ousmane Dembele u 70. minuti susreta za konačnih 6:0.Miralem Pjanić nije konkurisao za sastav jer se iz SAD-a vratio u Francusku kako bi prisustvovao rođenju djeteta.