Naslovnica Sport Nogomet Barcelona izbjegla poraz u Frankfurtu, remi West Hama i Lyona

Barcelona izbjegla poraz u Frankfurtu, remi West Hama i Lyona

Nogometaši Eintrachta i Barcelone odigrali su neriješeno 1:1 na Deutsche Bank Parku u prvoj utakmici četvrtfinala Evropske lige.

Ekipa iz Frankfurta bila je daleko opasnija u prvom poluvremenu, iako je Barcelona dominirala u posjedu lopte. Ipak, golova nije bilo u prvih 45 minuta igre.

Domaći su u vodstvo došli u trećoj minuti nastavka golom Knauffa, dok je Barcelonu poraza spasio Torres golom u 66. minuti. Vrijedi istaći da je Eintracht posljednjih 20-ak minuta igrao s igračem manje zbog isključenja Tute, ali Katalonci nisu uspjeli iskoristiti tu prednost i doći do pobjede.

I na utakmici između West Hama i Lyona viđen je crveni karton kojeg je dobio Cresswell u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kod rezultata 0:0.

Međutim, u sedmoj minuti nastavka Bowen je doveo domaće u vodstvo, dok je Lyon do konačnih 1:1 došao u 66. minuti kada je pogodio Ndombele.

Revanši četvrtfinala su na programu u naredni četvrtak.