Naslovnica Sport Nogomet Barcelona odnijela pobjedu u derbiju protiv Seville

Barcelona odnijela pobjedu u derbiju protiv Seville

U 30. kolu španske La Lige nogometaši Barcelone su u derbiju na Nou Campu pobijedili Sevillu rezultatom 1:0 i probili su se na drugo mjesto.

Barca je dominirala većim dijelom utakmice, ali teško je stvarala šanse. Najbolju su propustili u 69. minuti kada je Pique nakon kornera visoko skočio i glavom pogodio prečku.

Ipak, samo tri minute kasnije riješeno je pitanje pobjednika. Mladi Pedri je primio loptu na vrhu kaznenog prostora, fantastično se oslobodio dva svoja čuvara i izvanrednim udarcem je pogodio za 1:0 i veliko slavlje domaćih.

Gol pogledajte ovdje.

Barca se sada bodovno poravnala sa Sevillom i Atletico Madridom sa po 57 bodova, ali Katalonci na svom kontu imaju i susret manje. Vodeći je Real Madrid sa 69 bodova.

Barcelona će u narednom kolu gostovati Levanteu, dok je Sevilla domaćin Granadi.