Naslovnica Sport Košarka Boston poveo u NBA finalu, Golden State “nestao” u posljednjoj četvrtini

Boston poveo u NBA finalu, Golden State “nestao” u posljednjoj četvrtini

Boston poveo u NBA finalu, Golden State
Boston poveo u NBA finalu, Golden State "nestao" u posljednjoj četvrtini

Košarkaši Boston Celtica poveli su u finalnoj seriji velikog NBA finala (1:0) nakon što su kao kao gosti savladali Golden State Warriorse rezultatom 120:108.

Sve je “mirisalo” na pobjedu domaćih koji su na krilima sjajnog Stepa Currya imali 12 poena prednosti na ulasku u posljednju četvrtinu, ali onda su se naprosto ugasili.

Boston je posljednjih 12 minuta riješio u svoju korist sa čak 40:16, uz fenomenalnu igru Ala Harforda i Derricka Whitea koji su bili kreatori preokreta.

Al Horford sa 26 poena, Jaylen Brown sa 24 i Derrick White sa 21 košem predvodili su Celtice do trijumfa, dok je nešto skromniji bio Jason Tatum sa 12 poena i 13 asistencija.

Golden Stateu nije pomogao ni Steph Curry sa 34 poena, a istakli su se i Andrew Wigginis sa 20 i Klay Thompson sa 15 ubačaja.

Naredni meč na programu je u noći sa nedjelje na ponedjeljak, a ponovo će biti domaćini Warriorsi.

Najzanimljivije detalje sa utakmice pogledajte OVDJE.