Naslovnica Sport Nogomet Chelsea pobijedio Lille i napravio veliki korak ka plasmanu među osam najboljih...

Chelsea pobijedio Lille i napravio veliki korak ka plasmanu među osam najboljih u Evropi

Chelsea
Chelsea

Nogometaši Chelseaja na svom Stamford Bridge stadionu pobijedili su francuski Lille u prvom meču osmine finala Lige prvaka rezultatom 2:0 te su tako napravili veliki korak ka plasmanu među osam najboljih u Evropi.

Chelsea je puno bolje otvorio meč i već u 4. minuti preko Havertz-a propustio šansu da dođe u vodstvo, a isti igrač je u sedmoj minuti propustio novu šansu da loptu pospremi u mrežu.

Ipak, spasa za Lille nije bilo u 8. minuti i to nakon što je Havertz pogodio nakon sjajnog ubačaja Ziyecha iz kornera. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Na samom startu drugog dijela igre Ziyech je imao šansu da postigne drugi gol za Plavce, ali mu je udarac blokiran, a domaći tim nije imao ni sreće u 59. minuti kada je Havertz šutirao malo preko prečke.

Znatno bolju igru Chelsea je krunisao drugim golom u 63. minuti, a tada je asistenciju sjajnog Kantea u pogodak pretvorio Pulišić. Nakon toga, tempo igre je znatno pao i Tuchelova ekipa je susret mirno privela kraju.

Uzvrat između Lillea i Chelseaja se igra 16. marta u Francuskoj.