Naslovnica Novo Đoković saznao rivala u polufinalu

Đoković saznao rivala u polufinalu

U četvrtfinalu Wimbledona viđen je još jedan sjajan meč, a na kraju je Britanac Cameron Norrie (ATP: 12.) pobijedio tenisera iz Belgije Davida Goffina rezultatom 3:2 u setovima i to poslije tri i po sata sjajne igre.

Nakon što je Novak Đoković u sjajnom duelu preokrenuo protiv Jannika Sinnera i slavio rezultatom 3:2 u setovima, još jedan četvrtfinalni duel na Wimbledonu odigran je u pet setova i na kraju je mnogo više razloga za slavlje imao “domaći” teniser.Goffin je bolje otvorio meč i prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6:3, no Norrie nakon toga nije pokleknuo već je u narednom setu uzvratio istom mjestom i rezultatom 7:5 u gemovima vratio stvari na početak (1:1).

Treći set, u kojem su viđena četiri breaka, opet je pripao Goffinu koji je rezultatom 6:2 došao u novo vodstvo u setovima, no nakon toga je Norrie opet pokazao mentalnu snagu, ubrzo poravnao na 2:2 u setovima i u odlučujućem petom setu došao do pobjede i plasmana u polufinale.

Meč je na kraju ukupno trajao tri sata i 31 minutu, a Norrie će se za finale boriti protiv Novaka Đokovića.