Naslovnica Sport Nogomet Gol Haalanda na kojem bi mu pozavidio i Ibrahimović

Gol Haalanda na kojem bi mu pozavidio i Ibrahimović

Nogometaši Manchester Cityja nakon velikog preokreta pobijedili su Borussiju Dortmund rezultatom 2:1, a junak je bio sjajni Erlin Haaland koji je spektakularnim golom srušio svoj bivši klub.

Jude Bellingham je doveo goste u vodstvo u 56. minuti, ali golovima Johna Stonesa u 80. i Erlinga Haalanda u 84. minuti Građani su preokrenuli rezultat.

Norveški napadač je tako nastavio nevjerovatan golgeterski niz u dresu engleskog kluba, a pogodak koji je postigao dugo će se pamtiti.

Cancelo je centrirao s desne strane, a Haaland se vinuo u zrak i u stilu Ibrahimovića “high kickom” pogodio je za 2:1.

Očekivano, nije se pretjerano radovao i pokazao je poštovanje prema svom dojučerašnjem klubu koji itekako ima za čime žaliti, jer su bili nadomak velikog iznenađenja.

Fenomenalni Norvežanin je od dolaska u City na devet utakmica u svim takmičenjima postigao čak 13 golova.