Naslovnica Sport Nogomet Haaland na debiju pokazao kakvu je mašinu Guardiola kupio

Haaland na debiju pokazao kakvu je mašinu Guardiola kupio

Nogometaši Manchester Cityja u odbranu titule prvaka Engleske krenuli su sigurnom pobjedom na London stadionu protiv West Hama rezultatom 2:0.

Od početka utakmice Građani su nametnuli svoj ritam, a podatak da su domaći nakon prvih 45 minuta igre imali svega 21 posto posjeda lopte dovoljno govori o stanju na terenu.

Ipak, napadima gostiju Čekičari su odolijevali sve do devet minuta prije odlaska na odmor kada se ukazalo najveće ovosezonsko pojačanje u Premiershipu – Erling Haaland.

Norveški napadač je na svom debiju u Premiershipu prvo izborio penal, a onda sigurno realizovao udarac s bijele tačke za vodstvo Cityja u prvom poluvremenu.Identična situacija bila je i u nastavku utakmice, a pobjednik ovog duela je i definitivno bio poznat nakon drugog gola sjajnog Haalanda u 65. minuti susreta. Prethodno ga je fenomenalno uposlio De Bruyne. Do kraja meča više nije bilo promjena pa je ostalo konačnih 0:2.

City u narednom kolu dočekuje Bournemouth, dok će West Ham gostovati Nottinghamu.