Naslovnica Sport Nogomet Ibrahimović sa zapaljenom kubankom izašao na dodjelu trofeja

Ibrahimović sa zapaljenom kubankom izašao na dodjelu trofeja

Nogometaši Milana nakon 11 godina čekanja osvojili su titulu prvaka Italije, a svoj show prilikom uručenja pehara i medalja imao je Zlatan Ibrahimović.

Popularni Ibra se poput pravog “bossa” na terenu pojavio sa zapaljenom kubankom i šampanjcem koji je bacio u zrak, te je na taj način doveo do usijanja atmosferu pred 18.000 navijača Milana koji su napravili invaziju na stadion Mapei.

Podsjetimo, Rossoneri su u okviru posljednjeg 38. kola Serije A slavili na gostovanju protiv Sassuola 3:0 i osvojili prvu titulu nakon 11 godina i ukupno 19. u svojoj historiji.

Strijelac dva gola bio je sjajni Olivier Giroud u 17. i 32. minuti, a za 3:0 je pogodio Kessie u 36. minuti. Zanimljivo, sva tri puta asistent je bio Rafael Leao.Ibrahimović je još ranije kazao kako će se oprostiti tek kada s Milanom osvoji trofej, a nakon utakmice je kazao:

“Nastaviću igrati ako se budem osjećao dobro fizički. Moja odluka će biti donijeta uskoro. Imao sam mnogo fizičkih problema, ali ću uskoro odlučiti.

“Ovaj Scudetto je za Raiolu. To je prva titula koju osvajam bez Mina pored sebe”, kazao je Ibrahimović.