Naslovnica Sport Nogomet Inter izborio finale Kupa Italije

Inter izborio finale Kupa Italije

Nogometaši Intera plasirali su se u finale Kupa Italije nakon što su u revanš susretu kao domaćini pobijedili Milan 3:0. Prvi meč je završen bez golova što je Nerazzurrima bilo dovoljno da prođu dalje.

Inter je fenomenalno otvorio utakmicu i poveo je u 4. minuti. Darmian je ubacio s desne strane, a Lautaro Martinez je izvanredno iz poluvoleja uhvatio loptu i prekrasno je pogodio za 1:0.

Uslijedili su napadi Milana koji je propustio niz dobrih šansi, a kazna je uslijedila iz jedne kontre u 40. minuti. Correa je uposlio Lautara koji je prebacio Maignana za 2:0.

Rossoneri su napadali i u drugom dijelu, zbog ofsajda im je poništen gol Bennacera, a konačnih 3:0 postavio je rezervista Gosens u 82. minuti.

Edin Džeko je u ovome meču dobio manji predah, a u igru je ušao u 70. minuti susreta.

Inter će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Juventusa i Fiorentine, a Bianconeri su u prvom susretu u Firenci slavili 1:0.