Naslovnica Sport Nogomet Inter se plasirao u polufinale Kupa

Inter se plasirao u polufinale Kupa

Edin Džeko
Edin Džeko

Džeko je do ove utakmice ove sezone postigao ukupno 12 golova za Inter, devet u Seriji A i tri u Ligi prvaka.

U okviru četvrtfinala Kupa Italije na Đuzepe Meaci fudbaleri Intera pobijedili su ekipu Rome rezultatom 2:0 golovima.

Inter je imao sjajan početak utakmice, kada je gol postigao sjajni Edin Džeko u 2. minuti.

Bh. reprezentativac je sjajno iskoristio priliku u šesnaestercu i zakucao loptu u mrežu nakon što je loptu ubacio Ivan Perišić.

Drugo poluvrijeme se ništa nije razlikovalo od prvog, da bi se istakao 68. minut utakmice kada je Alexis Sanchez postigao fenomenalan gol za 2:0.

“Dijamant” je napustio igru u 68. minuti a zamijenio ga je Lautaro Martinez. Rezultat se do kraja meča nije mijenjao, pa se Inter plasirao u polufinale Kupa Italije.

U polufinalu čekaju boljeg iz duela Milana i Lacija.