Naslovnica Sport Košarka Juniori BiH okončali Eurobasket divizije B i zauzeli šesto mjesto

Juniori BiH okončali Eurobasket divizije B i zauzeli šesto mjesto

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je završila takmičenje na Evropskom prvenstvu divizije B na šestom mejstu.

U posljednjem duelu na takmičenju koje je održano u Rumuniji reprezentacija BiH je poražena od Portugala u utakmici za peto mjesto.

Portugalci su slavili sa zvukom sirene kada je Tiago Dias pogodio daleku trojku za konačnih 81:80.

Najefikasniji u našem timu bili su Afan Trnka s 20 poena i Harun Zrno s 19, a Diogo Seixas je s 25 poena bio najefikasniji kod Portugala.

Reprezentacija BiH tako je okončala svoj nastup na Evropskom prvenstvu divizije B, gdje će igrati i naredne godine. Plasman u diviziju A su izborili prvak Švedska, viceprvak Danska i trećeplasirana Finska.