Naslovnica Sport Košarka Musa najbolji igrač u ubjedljivoj pobjedi Reala. Najviše pažnje privukao je svojim...

Musa najbolji igrač u ubjedljivoj pobjedi Reala. Najviše pažnje privukao je svojim patikama

Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Džanan Musa odigrao je odličan meč u pobjedi Real Madrida nad Joventutom rezultatom 96:79 u četvrtom kolu španske ACB lige.

Musa je nakon nešto skromnije partije protiv Barcelone u Euroligi ponovo pokazao da je Real napravio pun pogodak što ga je doveo. Danas je minute na parketu iskoristio da bude najefikasniji pojedinac u oba tima.

U prvom poluvremenu Joventut je bio bolji rival i tokom cijelog njegovog toka čuvao vodstvo. U finišu prvog dijela imali su gosti +9 poena, a na odmor se otišlo rezultatom 45:50.

Nastavak donosi veliku seriju Reala i preokret koji je omogućio da ni u jednom trenutku ne bude straha za domaći tim da li će doći do pobjede.

Musa se razigrao u nastavku i došao do 18 poena, što je bilo dovoljno da bude najefikasniji pojedinac susreta. Dodao je još tri asistencije i dva skoka.

Pratio ga je Guerschon Yabusele sa 17 poena, dok je Kyle Guy bio najefikasniji u redovima Joventuta s 15 poena.

Nakon utakmice, naš reprezentativac je objavio fotografiju s utakmice, a u komentarima se zanimljivom opaskom javio njegov kolega iz reprezentacije Jusuf Nurkić.

Zvijezda Portlanda i NBA lige je u šaljivom tonu prozvala zanimljiv izgled patika koje je večeras nosio Musa.

“Brate, ovo nana plela patike”, poručio je Nurkić a ovaj komentar privukao je veliku pažnju fanova.