Naslovnica Sport Nogomet Partizan na vrhu tabele u Konferencijskoj ligi

Partizan na vrhu tabele u Konferencijskoj ligi

Nogometaši Partizana ostvarili su veliki trijumf na gostovanju Kolnu rezultatom 0:1 i tako zasjeli na prvo mjesto grupe u Konferencijskoj ligi.

Nakon prva dva meča Partizan je imao svega dva boda i činilo se da bi kiksevi mogli udaljiti ekipu od nokaut-faze. Međutim, Beograđani su se “izvukli” na najtežem gostovanju u grupi, kod popularnih Jarčeva.

Već u sedmoj minuti vidjeli smo jedini gol na utakmici. Svetozar Marković je pogodio nakon centaršuta Bibrasa Natcha i doveo goste u vodstvo.

Nakon toga uslijedila je velika ofanziva Kolna. Velike šanse u prvom poluvremenu promašili su Sargis Adamyan i Florian Dietz.

U finišu prvog dijela gosti su mogli udvostručiti vodstvo, ali je Slobodan Urošević pogodio stativu.

Rezultatom 0:1 otišlo se na odmor, a nastavak donosi još veću ofanzivu Kolna. Ipak, sve je to bilo bezidejno tako da je Partizan ostvario prvu pobjedu u Evropi ove sezone i preuzeo vrh.