Naslovnica Sport Nogomet Anfield počeo slaviti nakon lažne vijesti da je Aston Vila izjednačila

Anfield počeo slaviti nakon lažne vijesti da je Aston Vila izjednačila

Navijači Liverpoola na Anfieldu su povjerovali da je Aston Villa izjednačila na 3:3 protiv Manchester Cityja nakon čega je za trenutak nastala euforija na tribinama među pristalicama Redsa.

Iako su do 76. minute gubili 2:0 i bili na koljenima, Građani su napravili nevjerovatan preokret i za samo sedam minuta postigli su tri gola koja su im donijela novu titulu.

Dvostruki strijelac je bio heroj Gundogan, a preostali gol bio je djelo Rodrija. Meč je okončan rezultatom 3:2, a u 85. minuti na Anfieldu se proširila lažna vijest da je Villa poravnala na 3:3.

Na tribinama je potom nastao veliki žamor i radost mnogih navijača Liverpoola, ali samo za kratko, jer je potvrđeno da od izjednačenja nema ništa.Okčekivano, snimak je postao hit na društvenim mrežama i izazvao je mnotšvo komičnih komentara.

Liverpool je gajio veliku nadu i nadao se čudu, ali uprkos pobjedi protiv Wolverhamptona 3:1 ostali su “kratki” za jedan bod. Redsima za utjehu ostaje finale Lige prvaka naredne subote protiv Real Madrida.