Naslovnica Sport Nogomet Barcelona u nevjerovatnom meču slavila u 92. minuti

Barcelona u nevjerovatnom meču slavila u 92. minuti

Nogometaši Barcelone pobijedili su kao gosti Levante rezultatom 3:2 u okviru 31. kola španske La Lige, a na utakmici su dosuđena čak tri penala za domaće.

Levante je poveo u 52. minuti kada je jedanesterac u gol pretvorio Morales, a samo četiri minute kasnije dosuđen je novi penal za tim iz predgrađa Valencije, no udarac Martija zuastavio je Ter Stegen.

Potom je Barcelona ekspresno kaznila promašaj domaćih. Prvo je Aubameyang poravnao u 59. minuti, a samo četiri minute kasnije Pedri je kreirao potpuni preokret za vodstvo od 2:1.

Domaći se nisu predavali, a novi penal izborili su u 83. minuti. Odgovornost je preuzeo Melero i izjednačio je na 2:2.

I kada se činilo da će ostati neriješeno, Luuk De Jong je u 92. minuti glavom pogodio za novu pobjedu Barcelone.

Real sada ima 12 bodova više od Barcelone, ali i susret više na svom kontu sedam kola prije kraja.

Levante će u narednom kolu gostovati Granadi, dok će Barca na Nou Campu dočekati Cadiz.