Naslovnica Sport Nogomet Benfica se plasirala u četvrtfinale Lige prvaka

Benfica se plasirala u četvrtfinale Lige prvaka

Nogometaši Benfice plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u dvomeču osmine finala bili bolji od Ajaxa. U prvoj utakmici bilo je 2:2, dok je Benfica večeras slavila na Johan Cruijff Areni rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu obje ekipe su igrale suviše oprezno pa nismo vidjeli mnogo velikih prilika.Najuzbudljivija situacija dogodila se u sedmoj minuti kada je Tadić postigao gol za Ajax, ali on je bio poništen zbog ofsajda. Shodno svemu tome, u prvom poluvremenu mreže se nisu tresle.

Favorizovani Ajax je u drugom poluvremenu najbolju priliku imao u 62. minuti, ali je udarac Antonyja otišao iznad prečke.

A onda je u 77. minuti uslijedio pravi hladan tuš. Grimaldo je centrirao, a Nunez glavom zatresao mrežu domaćih za veliko slavlje gostiju te ujedno plasman u narednu fazu Lige prvaka.Žrijeb četvrtfinala Lige prvaka je u petak.