Naslovnica Sport Nogomet Eintracht i Rangers izborili finale Evropske lige

Eintracht i Rangers izborili finale Evropske lige

Nogometaši Eintrachta i Rangersa igrat će u finalu Evropske lige. Eintracht je u dvomeču polufinala bio bolji od West Hama, dok je Rangers izbacio RB Leipzig.

Ekipa iz Frankfurta je u obje utakmice pobijedila Čekičare. U Londonu je bilo 2:1 za Eintracht koji je i večeras na Deutsche Bank Parku slavio 1:0.

Pitanje putnika u finale vjerovatno je bilo poznato u 17. minuti kada su gosti ostali s igračem manje nakon isključenja Cresswella, a devet minuta kasnije Eintracht je postigao jedini pogodak na meču preko Borrea. Vrijedi istaći da je kod gostiju u drugom poluvremenu bio isključen i trener Moyes.

Daleko uzbudljivije bilo je na Ibrox stadionu. RB Leipzig je u Škotsku stigao s pobjedom od 1:0 u Njemačkoj, ali im to nije bilo dovoljno za prolaz.Sjajni Rangers je postigao tri gola preko Taverniera, Kamare i Lundstrama, dok je počasni gol za goste postigao Nkunku.

Finale Evropske lige između Eintrachta i Rangersa igrat će se 18. maja na Ramon Sanchez Pizjuanu u Sevilli.