Naslovnica Sport Nogomet Đoković se plasirao u četvrtfinale Wimbledona

Đoković se plasirao u četvrtfinale Wimbledona

Srbijanski teniser Novak Đoković (3. ATP) plasirao se u četvrtfinale Wimbledona nakon što je večeras pobijedio Nizozemca Tima van Rijthovena (104. ATP).

Đoković je nakon gotovo tri sata borbe pobijedio sa 3:1, po setovima 6:2, 4:6, 6:1, 6:2.

Od početka meča Novak je krenuo silovito i uzeo break, a s još jednim u osmom gemu osvojio je prvi set bez problema. Tim je fenomenalno potom servirao u drugom setu, imao je čak 10 asova pa Novak nije imao prilika za break.

S druge strane, izgubio je jedan svoj servis pa je Nizozemac izjednačio u setovima.

Iako je nastavio Tim s asovima i u trećem setu, Novak je furiozno uzeo dva breaka na startu te rutinski došao na korak do pobjede. Tim je izgubio odmah prvi servis u četvrtom gemu i bilo je jasno da će se teško izvući.

Novak je rutinski meč priveo kraju bez grešaka i tako došao do pobjede.

Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv Italijana Jannika Sinnera (13. ATP) koji je danas izbacio špansko tenisko čudo Carlosa Alcaraza.