Naslovnica Sport Nogomet Guardiola zaplakao nakon preokreta na Etihadu

Guardiola zaplakao nakon preokreta na Etihadu

Nogometaši Manchester Citya postali su novi prvaci Engleske nakon što su poslije nevejrovatnog preokreta pobijedili Aston Villu 3:2 i odbranili su naslov prvaka. Na Etihadu je nakon posljednjeg sudijskog zvižduka nastalo veliko slavlje, dok je njihov rival Liverpool doživio razočaranje.

Iako su do 76. minute gubili 2:0 i bili na koljenima, Građani su napravili nevjerovatan preokret i za samo sedam minuta postigli su tri gola koja su im donijela novu titulu.

Dvostruki strijelac je bio heroj Gundogan, a preostali gol bio je djelo Rodrija. Meč je okončan rezultatom 3:2.

Liverpool je gajio veliku nadu i nadao se čudu, ali uprkos pobjedi protiv Wolverhamptona 3:1 ostali su “kratki” za jedan bod.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka ulijedilo je neopisivo slavlje navijača i igrača Manchester Cityja, a Pep Guardiola je čak i zaplakao. Na Anfieldu, s druge strane, vladao je muk, a Liverpoolu za utjehu ostaje finale Lige prvaka naredne subote protiv Real Madrida.City je tako stigao do osme titule prvaka Engleske, a njih čak šest su osvojili u posljednjih deset godina.