Naslovnica Sport Nogomet Senegal opravdao ulogu favorita protiv Burkine Faso i izborio finale

Senegal opravdao ulogu favorita protiv Burkine Faso i izborio finale

Senegal
Senegal

Dugo su Senegalci napadali gol protivnika, pogotovo u drugom dijelu kada su Mane i društvo ubacili u brzinu više.

Ovogodišnji Afrički kup nacija dobio je večeras svog prvog finalistu, nakon što je na stadionu “Ahmadu Ahiđo”, u kamerunskom glavnom gradu Žaundeu, odigrana prva polufinalna utakmica.

Senegal opravdao ulogu favorita rezultatom 3:1 protiv Burkine Faso i izborila finale gdje će čekati boljeg iz duela domaćina Kameruna i Egipta.

Dugo su Senegalci napadali gol protivnika, pogotovo u drugom dijelu kada su Mane i društvo ubacili u brzinu više mada je i Burkina Faso imala svoje prilike tokom meča.

Mreže su mirovale sve do 70. minute kada je Abdu Dialo (Abdou Diallo) pogodio za 1:0. Samo šest minuta kasnije već je bilo 2:0 za Senegalce, a strijelac je nakon asistenciju Manea bio Idrisu Geje (Idrissou Gueye).

Upak, meč je neizvjesnim učinio Ibrahim Ture (Toure) koji pogađa u 85. minuti za 2:1, ali je sve nade Burkini ugasio napadač Liverpula, Sadio Mane, koji nakon jedne brze kontre pogađa gol Burkine Faso u finišu meča za konačnih 3:1.