Naslovnica Sport Nogomet Jović za 28 minuta u dresu Fiorentine postigao više golova nego u...

Jović za 28 minuta u dresu Fiorentine postigao više golova nego u Realu za tri godine

Srbijanski napadač Luka Jović (24) imao je start iz snova za Fiorentinu nakon španske noćne more. On je početkom ovog mjeseca prešao u italijansku ekipu s kojom je potpisao dvogodišnji ugovor.

I nije mu trebalo puno da pokaže za šta je sposoban nakon što je postigao četiri gola za 28 minuta u svojoj prvoj utakmici u kojoj je njegov tim pobijedio Real Vicenzu sa 7:0.

Zanimljivo, to je više golova nego što je Jović uspio postići u tri godine igrajući za Real Madrid.

Luka Jović se borio za minutažu

Srbijanski napadač se borio za minutažu na Bernabeuu nakon što je došao iz Eintracht Frankfurta u transferu vrijednom 61,5 miliona eura te je postigao samo tri gola u 51 utakmici.Čak ni povratak na posudbu u Njemačku nije mogao revitalizirati Jovića jer je u 18 utakmica postigao samo četiri gola.

Međutim, sada napadač ima novi početak u novoj ligi i njegova četiri gola, iako u prijateljskoj utakmici, podsjetnik su njegove kvalitete.

Ima i veliki zadatak budući da je doveden kao zamjena za Dušana Vlahovića koji je u januaru prešao u Juventus za 73 miliona eura.