Naslovnica Sport Nogomet Juventus zakazao veliki derbi Italije u finalu Kupa

Juventus zakazao veliki derbi Italije u finalu Kupa

Nogometaši Juventusa trijumfovali su protiv Fiorentine u revanš susretu polufinala Kupa Italije rezultatom 2:0 i tako bez problema ovjerili plasman u veliko finale.

Nakon pobjede na Artemio Franchiju rezultatom 1:0 na gostovanju, Juventus je bio još sigurniji večeras.

Federico Bernardeschi je pogodio za vodstvo Stare dame u 32. minuti i rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Činilo se da je Juventus golom Adriena Rabiota riješio pitanje prolaska u finale Kupa u 69. minuti, ali je VAR poništio pogodak zbog ofsajda.

Međutim, konačnih 2:0 postavio je Danilo golom duboko u nadoknadi drugog dijela susreta tako da je Juventus prošao u veliko finale s ukupnih 3:0.

Zanimljivo, tako ćemo u velikom finalu Kupa Italije gledati okršaj Juventusa i Intera, popularni derbi Italije.