Naslovnica Sport Nogomet Nogometaš Marseillea pokušao slomiti nogu Neymaru

Nogometaš Marseillea pokušao slomiti nogu Neymaru

Sinoć su veliki derbi francuske Ligue 1 odigrali PSG i Marseille, a domaćin je slavio pobjedu rezultatom 1:0.

Susret je obilovao žestokim duelima, a strijelac jedinog pogotka na meču bio je Neymar u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Neymar se našao i u centru pažnje u 72. minuti, kada je na njega “divljački” i bez ikakve potrebe nasrnuo nogometaš Marseillea Samuel Gigot i zbog preoštrog starta na centru terena dobio crveni karton.

Sudija Clement Turpin se nije nijedne sekunde dvoumio koji će karton izvaditi iz svog džepa.

Iako kontakt nije bio žestok, nogometaš koji je u 44. minuti zamijenio Erica Bailyja je bez ikakve sumnje imao namjeru povrijediti Neymara i zbog toga je dobio direktan crveni karton.

Da je kojim slučajem uspio udariti Brazilca po stajnoj nozi, velike su šanse da bi došlo i do preloma zgloba.

Ovim startom Gigota je bila zgrožena i FIFA, te je podijelila njegov krvnički start na službenom profilu Svjetskog prvenstva.Prava bi šteta bila da se mjesec dana pred početak Mundijala i Neymar pridruži dugoj listi zvijezda koje zbog povreda neće igrati na turniru u Kataru.