Naslovnica Sport Nogomet PSG u derbiju Lige prvaka savladao Juventus, Shakhtar priredio senzaciju

PSG u derbiju Lige prvaka savladao Juventus, Shakhtar priredio senzaciju

Prvi dan Lige prvaka kompletiran je sa šest utakmica koje su odigrane večeras, a u derbiju PSG je pobijedio Juventus u Parizu rezultatom 2:1.

Briljirao je Mbappe koji je do polovine prvog poluvremena postigao dva gola. Ipak, u drugom poluvremenu McKennie je smanjio, ali nije bilo dovoljno snage kod torinske ekipe pa je 2:1 ostao i konačan rezultat.

Najveće iznenađenje prvog dana je Shakhtar koji dolazi iz ratom pogođene Ukrajine. Ekipa iz Donjecka ne samo da je pobijedila RB Leipzig nego je njemačkom klubu postigla čak četiri gola. Domaći tim je postigao samo jedan pa je bilo konačnih 1:4.

Prvak Real Madrid je na odličan način otvorio novu sezonu u Ligi prvaka pobjedom od 3:0 u gostima kod Celtica. Strijelci su bili Vinicius Junior, Modrić i Hazard.

Ubjedljiv je bio i Manchester City koji je sa 4:0 pobijedio Sevillu u gostima. Haaland je nastavio svoj niz postigavši nova dva gola, a u strijelce su se još upisali Foden i Dias.