Naslovnica Sport Nogomet Španija bez pobjede u derbiju 1. kola Lige nacija

Španija bez pobjede u derbiju 1. kola Lige nacija

Nogometna reprezentacija Španije remizirala je protiv Portugala u prvom meču Lige nacija A rezultatom 1:1 i to nakon što su u finišu meča ispustili pobjedu i osvajanje tri boda.

Španije je odlično otvorila meč i već u 25. minuti golom Morate došla u vodstvo od 1:0, a gol su postigli nakon sjajnog kontranapada koji je započeo Gavi, nakon čega je dodao loptu do Sarabije koji je asistirao Morati.

Bio je to najbolji prikaz koliko Španija ima ubitačan kontranapad, a gol Morate iz 25. minute bio je i jedini u prvom poluvremenu.

U 62. minuti za Portugal je s klupe ušao Cristiano Ronaldo, a koliko je važna samo njegova pojava na terenu, vidjeli se do kraja meča jer je Portugal zaigrao znatno bolje i u konačnici došao do poravnanja.

Igrala se 82. minuta kada je rezervista Horta nakon asistencije Cancela pogodio za 1:1, a to je ujedno bio i konačan rezultat ovog susreta.

Imala je Španija dvije velike šanse preko Sarabije i Albe u 87. minuti, no Portugal je to preživio i na kraju osvojio jedan bod.

U drugom meču Lige nacija A Češka je sa 2:1 pobijedila Švicarsku na svom terenu.