Naslovnica Novo Spektakl u Super Bowlu: Presudilo je iskustvo, Ramsi su prvaci

Spektakl u Super Bowlu: Presudilo je iskustvo, Ramsi su prvaci

Do pobjede su došli u posljednjem napadu, a presudilo je iskustvo Ramsa koje su prevodili Kuper Kup i Aron Donald

Los Anđeles Ramsi osvajači su 56. izdanja Super Bowla. U finalu koje se igralo na njihovom stadionu Ramsi su u zanimljivom meču savladali Sinsinati Bengalse rezultatom 23:20.

Do pobjede su došli u posljednjem napadu, a presudilo je iskustvo Ramsa koje su prevodili Kuper Kup (Cooper Kupp) i Aron Donald (Aaron).

Bengalsi su u posljednju dionicu ušli s vodstvom od 20:16, ali su Ramsi preokrenuli minutu i po do kraja kada je pogodio touchdown Kuper, koji je u napadu imao nekoliko sjajnih solo-bravura. Donald je potom nešto manje do kraja meča zaustavio Joie Burrow i spriječio čudo Bengalsa.

Na kraju je Kuper Kup proglašen MVP-jem, najkorisnijim igračem finala.

Zanimljivo da je igrač Ramsa Andrew Whitworth došao do svog Super Bowla nakon 16 sezona igranja.

Inače, američku himnu uoči početka finalnog duela otpjevala je Mickey Guyton, a spektakl na poluvremenu priredili su Eminem, Snoop Dogg, Dr. Dree, Mary J. Blige, Kendrick Lamar, Warren Snipe i Sean Forbes.

Kako su javili američki mediji, vlasnik prava za ovaj događaj TV kuća NBC prodavala je reklamni prostor od svega 30 sekundi za nevjerovatnih sedam miliona dolara.