Naslovnica Sport Nogomet UEFA zbog kraljice Elizabete napravila presedan usred utakmice Evropske lige

UEFA zbog kraljice Elizabete napravila presedan usred utakmice Evropske lige

Evropska nogometna federacija (UEFA) napravila je presedan zbog britanske kraljice Elizabete II koja je jučer umrla u dobi od 96 godina.

Naime, BBC je vijest o smrti kraljice objavio za vrijeme Arsenalove utakmice u Evropske lige u gostima kod švicarskog prvaka Zuricha, a nogometaši su baš u tom trenutku bili u svlačionicama na poluvremenu.

Tada je napravljen presedan budući da je UEFA dozvolila minutu šutnje usred utakmice.

Igrači obje ekipe stali su na centar terena, a na semaforu se prikazala grafika s fotografijom kraljice.

“U sjećanje Njenom Visočanstvu kraljici Elizabeti 1926. – 2022.”, pisalo je na natpisu uz fotografiju.Inače, Arsenal je pobijedio rezultatom 2:1. Topnici su poveli golom Marquinhosa u 16., Zurich je izjednačio preko Kryeziua u 44., a trijumf londonskoj ekipi donio je Nketiah pogotkom u 62. minuti.

U drugoj utakmice ove grupe Evropske lige PSV i Bodo/Glimt odigrali su 1:1 u Eindhovenu.